AIRBŌXTOVAR_4

SHOULDER BAG

Spolupráce s mladou značkou Airbō.
Ušito v Brně, potištěno v Kyjově.

Ledvinka přes rameno z upcyklovaného airbagu z auta.
Potiskli jsme ji z jedné strany, druhá je čistá. Je velká cca 40 x 17 cm, má zipové zavírání a vnitřní kapsu na drobnosti. Popruh je z tlustého lana, délka je nastavitelná a zajištěná karabinou.

Taška je pouze jednokusová záležitost.
Více o příběhu Airb
ō najdeš pod produktem.

2 200,00 Kč

Pavla s Markétou využily mnohaletých zkušeností z návrhářství a podnikání a vytvořily super praktické a odolné tašky, vyrobené z airbagů se starých aut. Se značkou nás pojí důraz na lokálnost, férové podmínky výroby a záliba v upcyklování (znovuvyužívání dříve použitých materiálů).

Naprostá většinu materiálů ze kterých šijí by buď skončila ve spalovnách, je zbytkový nebo deadstockový materiál od firem, které pro něj nemají další využití.

Popruhy vyrábí z bezpečnostních pásů, podšívky z vyřazených plachet nebo zbytků z balónů, tenčí popruhy původně sloužily v letectví. Airbagy jsou šité z polyamidové tkaniny, která musí při nárazu auta odolat proříznutí, prodření nebo vysokému žáru.

"Daly jsme si za cíl najít materiál na výrobu tašek, který existuje a jehož výrobou nevznikne žádná další ekologická zátěž. Naopak jeho upcyklací pomáháme řešit problém odpadu, který by jinak končil ve spalovnách. Zároveň splňuje vysoké požadavky na technickou a estetickou kvalitu. Tento "perfektní materiál" jsme našly na vrakovištích. Airbagy jsou vyráběny z extrémně odolného nylonového vlákna, známého také jako Cordura. Je lehký, odolný proti proříznutí, prodření, žáru a téměř se nešpiní."

komentuje nápad na vznik tašek jedna ze zakladatelek.