Tovar není snaha stát se další značkou oblečení, Tovar je náš umělecký projekt. S takovou myšlenkou k němu přistupujeme a tvoříme. Takto nás to nejvíc baví a naplňuje.

Jsme dva, Zbyněk a Jarek. První začal, druhý se přidal.

JSME PŘEDEVŠÍM TISKAŘI

Považujeme za důležité mít pod kontrolou celý proces tisku a proto využíváme lokální sítotiskovou dílnu, kde tiskneme vlastníma rukama. To nám dává možnosti jít za hranice běžných komerčních tisků a objevovat tak další způsoby a vlastnosti této techniky.

POUŽÍVÁME

ekologické vodové barvy, pomůcky a síta si necháváme vyrábět od českých výrobců.
Využíváme lokální tvůrce a výrobce, kteří svojí šikovností a ochotou dávají do Tovaru svůj kus práce.

V NAŠÍ DÍLNĚ

najdeš i náš vlastní vyšívací stroj, který zvládne vyšívat i kšiltovky a tak i všechny vyšívačky, který u nás můžeš vidět, si děláme po vlastní ose. Kromě toho umíme i se šicím strojem, takže nám není cizí myšlenka up-cyklování, která nám přijde v dnešním světě dost podstatná.

RŮZNÉ TECHNIKY BARVENÍ A POTISKU

je přesně to, čím se nejradši zabýváme. Hledáme cesty tam, kde nejsou ještě prošlapané. Taky moc rádi spolupracujeme s dalšími umělci a tvůrci a tím se nám otevírají možnosti, jak naše nápady dostat i do míst,
kde by jsme se jinak nedostali.


NAŠE VIZE

a to, v čem teď vidíme náš směr a potenciál, je otevřít naši platformu dalším lokální umělcům a tvůrcům, sdílet náš prostor s nimi. Spolupracovat na společných projektech, hledat cestu jak se posunovat dále.
Technikou a mentalitou.